• 0216 546 00 47
  • bilgi@alvaenerji.com

Inverter Split Klimalar

Inverter Split Klimalar

Multi Split Klima Nedir?

Multi klima olarak da adlandırılan multi split, çoklu split anlamına gelir. Birebir split klimalarda olduğu gibi tek bir dış ünitesi bulunmaktadır. Buna karşılık birden fazla iç ünite bu tek dış üniteye bağlanmaktadır. Böylece dış ünitelerin yerleştirilmesinden doğacak yer sıkıntısı veya binanın dış yüzeyinde oluşacak görüntü kirliliği önlenmektedir.

Her bir iç ünite birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebilmektedir. Markalara göre bir dış üniteye 8 adet iç ünite bağlanabilen multi split klima seçenekleri mevcuttur. 

Multi split klimalarda, split klimalarda olduğu gibi duvar tipi, kaset tipi, kanallı tip, yer-tavan tipi gibi farklı iç ünite seçenekleri mevcuttur. 

 

Multi Split Klima Nerede Kullanılır?

Konutlarda,
İş yerlerinde,
Bilgi işlem odalarında,
Mağazalarda,
Alışveriş merkezlerinde,
Dış ünite montaj yeri problemi olan fakat ısıtılması ve soğutulması düşünülen tüm mekanlarda güvenle kullanabilirsiniz.

 

Multi Split Klima Nasıl Monte Edilir?

Multi tip split klimanızın iç üniteleri klima kullanacağınız mekanlara, dış ünitesi ise bu mekanların dışında kalan ve atmosfere açık olan bir alana monte edilir. Teras, açık balkon veya pencere altları dış ünite montajı için uygun alanlardır.

İç ve dış üniteler; bakır boru, elektrik kablosu, drenaj hortumu,izolasyon ve dekoratif bandajdan oluşan ara tesisat ile birbirine bağlanır. Bu bağlantı esnasında klimanızın iç ünitelerinin altında kalacak şekilde duvarınızda açılan 6 cm çapındaki dairesel ara tesisat yuvası montaj bitiminde izolasyon malzemeleri ile tamamen kapatılır.

Yüksek seviyede teknik bilgi ve tecrübe gerektiren multi split klimanızın montajı, mutlaka klima teknik servisiniz tarafından yapılmalıdır.


Multi Split Klimaların Avantajları

Geniş kombinasyon imkanı. Farklı kapasitede dış üniteler ve farklı tip iç üniteler olabilir
Yüksek Enerji Tasarrufu.
A enerji sınıfı.
Kontrol sistemleri; Bireysel ve merkezi kontrol sistemleri.
Maksimum 145 mt borulama. En zor yerlerde kolay borulama ve montaj imkanı verir.
İç Ünite kombinasyonlarında yüksek diversite.
Güçlü işletim.
Kompakt ölçüler ve kolay montaj.